LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ish themeluesi i PD ‘këshillë’ demokratëve/ “Ose të shkunden, ose të transferohen në selinë e PS”

22 Gusht 2021, 18:55, Politikë CNA
Ish themeluesi i PD ‘këshillë’ demokratëve/

Ilirjan Çukaj, një nga themeluesit e Partisë Demokratike të Sarandës, ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale.

Duke kritikuar drejtuesit e PD, ai shkruan ai u sugjeron me ironi të transferohen në selinë e PS, pasi e kanë humbur rolin si opozitë.

Opozita o të shkundet nga plogështia e të rivitalizohet, ose të deklarojë shpërbërjen si e pafuqishme për të rrëzuar këtë pushtet shton ai.

?Kam nje sugjerim per drejtuesit e PD-së, pse nuk tranferohen në seline e PS-së se unë vetem opozitë nuk shoh ne kete vend.
Me kete tablo politike e kemi te sigurtë pushtetin e rilindjes edhe per tre mandate të tjera.

Kjo pauze e stergjatur ne kohe si mund te quhet: letrargji politike, shterim intelektual, dorezim pa kushte apo pajtueshmeri me te keqen?!?
Ne të gjitha rastet pasojat do jene fatale per kete popull, per vendin e demokracine?!

Per çfare u luftua kaq kohe, per çfare u sakrifikuan shume njerez ne proçesin e ndertimit të nje shteti te se drejtes, të njerezve të lire, të vendosjes se nje demokracie të gjere qe t?i sherbeje njerezve e mendimit të lirë?!?

Per t?i sherbyer nje pushteti qe vret lirine, qe vjedh e varferon popullin e tij, qe mbjell friken, qe largon rinine, qe pasuron të babeziturit e pushtetit autokratik dhe qe nuk di ku shkon..!

Opozita o të shkundet nga plogeshtia e te rivitalizohet, ose të deklaroje shperberrjen si e pafuqishme per të rezuar kete pushtet të pashpirt dhe t?i hapë rrugen nje force të re gjithperfshirrese, me orientim të qarte, me fuqi të shtuara, me besim te vetja e vlerat e demokracise per ta shembur per të dyten here kete rregjim totalitar me qellim të Rilind Shqiperia..!? ? shkruan Ilirjan Çukaj./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga