LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish sanitarja lirohet nga burgu/ “Shpërthen” Bledi Mane: Tiret e krimit, SPAK i arreston, gjykata i liron

16 Korrik 2021, 11:07, Aktualitet CNA
Ish sanitarja lirohet nga burgu/ “Shpërthen” Bledi Mane: Tiret

Ish sanitarja e spitalit Shefqet Ndroqi, Tire Alldervishi, e cila u arrestua për korrupsion, është liruara ditën e sotme nga burgu.

Gjykata e Tiranës ka caktuar ndaj saj masën ?arrest shtëpie?, pasi më herët ishte kërkuar zëvendësim i kësaj mase.

Gazetari Bledi Mane ka reaguar i revoltuar duke u shprehur se me lekët që Tirja i vodhi pacientes së vdekur ka paguar gjykatësin dhe ka dalë nga burgu.

“Tiret e krimit/ SPAKU I ARRESTON, GJYKATA I LIRON!

Tiren, sanitaren kanibale të sanatoriumit, gjykata sapo e liroi nga burgu këtë të premte. Me lekët që i vodhi Tirja pacientes së vdekur, pagoi gjykatësin dhe doli nga burgu. Gjykatësi lekët e Tires ia dha çunit të tij ndërkohë çuni sapo u nis për në Dhërmi me çunat e tjerë.

Pacientja pagoi lekët por dergjet e vdekur nën tokë, mbi tokë bën devër Tirja, gjykatësi, djali i gjykatësit?, shkruan Bledi Mane./ CNA.al

Lajmet e fundit nga