LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trafik i rënduar në aksin Vorë-Fushë Krujë/ Vargu i makinave mbi 15 kilometër

15 Korrik 2021, 14:10, Aktualitet CNA
Trafik i rënduar në aksin Vorë-Fushë Krujë/ Vargu i

Radhë e gjatë makinash është krijuar në aksin Vorë-Fushë Krujë.

Mësohet se vargu i makinave kalon 15 kilometër, ndërsa bëhet me dije se me problematike është korsia
Vorë-Rinas-Fushë Krujë.

Shkak për këtë trafik të rënduar është bërë hyrja në superstradën Fushë-Krujë-Thumanë e cila është vetëm me dy korsi, një vajtje e një ardhje dhe e ka të pamundur të perballojë fluksin e makinave që vijnë nga Veriu në drejtim të Shqipërisë së Mesme dhe anasjelltas./CNA.al

Lajmet e fundit nga