LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pagoi dy mijë euro ryshfet/ Avokatja aplikoi për tre pozicione pune, nuk fitoi asnjë

15 Korrik 2021, 12:04, Aktualitet CNA
Pagoi dy mijë euro ryshfet/ Avokatja aplikoi për tre pozicione pune,

Të tjera përgjime të SPAk kanë dalë në dritë në lidhje me ish-zv.ministren e Brendshme, Rovena Voda. Kjoe fundit akuzohet se i ka marrë 2 mijë euro avokates Florida Beu, për punësimin e saj në Ministrinë e Brendshme.

Në dosjen e përgjimeve, thuhet se avokatja Florida Beu nuk ka aplikuar për punë vetëm në këtë ministri.

Sipas report tv, në dosjen e SPAK, ndër të tjera thuhet se në përgjimin e bisedave mes Beut dhe Majlinda Hasanit, rezulton se aplikimi do të bëhej për pozicionin “specialist” në tre Ministri, përkatësisht në Ministrinë e Brendshme, Ministrinë e Drejtësisë dhe atë të Financave.

Megjithatë, Beu nuk rezulton fituese e asnjë prej pozicioneve të punës ku ajo ka aplikuar në administratën shtetërore.

Lajmet e fundit nga