LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Një ditë e veçantë për mua, jo vetëm si ministre”/ Manastirliu jep lajmin e mirë

15 Korrik 2021, 17:47, Aktualitet CNA
“Një ditë e veçantë për mua, jo vetëm si

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e fillimit të punimeve për rikonstruktimin dhe zgjerimin e Maternitetit ?Mbretëresha Geraldinë?.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manastirliu e ka konsideruar ditën e sotme ditë shumë të veçantë.

?Kjo e sotmja ishte një ditë e veçantë për mua, jo vetëm si Ministre, për fillimin e investimit të shumëpritur për rikonstruksionin dhe zgjerimin e Maternitetit ?Mbretëresha Geraldinë?,
por edhe si bijë e nënë, që kam lindur këtu e po këtu kam sjellë në jetë vajzat e mia.
Jam e lumtur të shoh të bëhet realitet kjo ëndërr, për të ndërtuar një maternitet unik, siç është ky maternitet, por me kapacitete të shtuara dhe standarde europian?, shkruan Manastirliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga