LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nën hetim për shpërdorim detyre/ Nxirret nga qelia ish kreu i IMT

15 Korrik 2021, 16:10, Aktualitet CNA
Nën hetim për shpërdorim detyre/ Nxirret nga qelia ish kreu i IMT

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë ?detyrim për paraqitje? për kreun e IMT së Bashkisë së Tiranës, Mariglen Qato.

Sipas gazetares Klodiana Lala, Qato ndodhet nën hetim për akuzën e shpërdorimit të detyrës detyrës kryer në bashkëpunim, ndërkohë që Prokuroria kishte kërkuar masë sigurie arrest me burg.

Gjithashtu në masën e sigurisë “detyrim me paraqitje” ndodhen edhe inspektorët e IMT, Adrian Caushaj dhe Leandro Lamani, me të njëjtën akuzë si Qato.

Për arkitektin K.B. është caktuar masa e sigurisë ?arrest shtëpie?. Qato dhe inspektorët e IMT akuzohen se kanë lejuar një ndërtim pa leje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga