LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jeton në SHBA dhe nuk paraqitet në punë prej 2 vitesh/ Gati shkarkimi i gjyqtares së Apelit

16 Korrik 2021, 07:42, Aktualitet CNA
Jeton në SHBA dhe nuk paraqitet në punë prej 2 vitesh/ Gati

Gjyqtarja e Apelit në Tiranë, Evgjeni Sinoimeri nuk paraqitet në punë prej afro dy vitesh.

Për këtë arsye Inspektori i Lartë i Drejtësisë,  ka kërkuar shkarkimin nga detyra të gjyqtares në fjalë.

Ndërkohë, Këshilli i lartë Gjyqësor pritet ta marrë në shqyrtim kërkesën e ILD-së,  sot, ndërsa kjo është seanca e dytë pasi e para është shtyrë për mosparaqitje të gjyqtares.

Sipas Report Tv,  kjo procedurë është iniciuar nga vetë Gjykata e Apelit pasi gjyqtarja nuk paraqitet në punë dhe ia ka kaluar për kompetencë Inspektorit të Lartë të Drejtësisë.

Sinoimeri është një nga tre gjyqtarët të cilët në Apel vrasjet e 21 janarit i cilësuan vrasje nga pakujdesia./CNA.al

Lajmet e fundit nga