LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stuhitë dhe përmbytjet në Gjermani/ Meta: Lutemi që të mos ketë më humbje jetësh

15 Korrik 2021, 19:03, Aktualitet CNA
Stuhitë dhe përmbytjet në Gjermani/ Meta: Lutemi që të

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur solidaritet me Gjermaninë, e cila po përballet me një katastrofë, ku stuhitë dhe përmbytjet masive kanë lënë pas deri më tani 58 viktima dhe qindra të zhdukur.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Meta shpreh ngushëllimet e tij pët familjarët dhe të afërmit e viktimave.

?Solidaritet me Gjermaninë mike dhe shtetet e tjera të Bashkimit Europian, të goditura në disa rajone nga stuhitë dhe përmbytjet shkatërrimtare.
Ngushëllimet e mia edhe në emër të popullit shqiptar shkojnë për familjarët dhe të afërmit e viktimave.
Me urimin për shërim të shpejtë të të lënduarve, lutemi për të mos patur të tjera humbje jetësh!?, shkruan Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga