LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bypass-i i Vlorës inaugurohet me 17 Korrik/ Ministrja Balluku i jep fund makthit të pushuesve në Jug

16 Korrik 2021, 12:01, Aktualitet CNA
Bypass-i i Vlorës inaugurohet me 17 Korrik/ Ministrja Balluku i jep fund

Duke filluar nga 17 korriku, qytetarët që kanë zgjedhur jugun e vendit për kaluar pushimet, do të mund të kalojnë tashmë nga Bypassi i Vlorës, duke shmangur në këtë mënyrë trafikun e rënduar që krijohet gjatë seonit veror.

Me datë 17 Korrik do të inaugurohet bypass-it të i Vlorës, duke i dhënë  kështu frymëmarrje një arterie të rëndësishme rrugore që në sezonin e verës është i tejet i ngarkuar.

Në fakt mesi i Korrikut qe premtuar më herët nga Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, e cila ka deklaruar  në muajin Maj se bypass-i i Vlorës do të hapej në mes të Korrikut, për t?i shërbyer sezonit turistik si dhe  për të lehtësuar trafikun e rënduar që krijohet nga Radhima deri tek Kalaja në Vlorë.

Këtë deklaratë Balluku e bëri gjatë inspektimin  në bajpasin e Vlorës, një arterie shumë e rëndësishme ku prej muajsh punohet intensivisht që të jetë e hapur, për qarkullimin e automjeteve gjatë këtij sezoni turistik, duke e shkurtuar ndjeshëm lëvizjen drejt bregdetit të jugut./CNA.al

Lajmet e fundit nga