LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inagurohet By-Passi i Vlorës/ Balluku: Tashmë është i aksesueshëm!

16 Korrik 2021, 18:52, Aktualitet CNA
Inagurohet By-Passi i Vlorës/ Balluku: Tashmë është i

Hapet sot By-Passi i Vlorës për të gjithë qytetarët që udhëtojnë drejt bregdetit të Jugut.

Në hapjen e By-Passi-it kanë qenë të pranishëm sonte ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, e shoqëruar nga kryeministri Edi Rama dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

?By Passi tashmë është i aksesueshëm. Mediat kanë ndjekur të gjithë procesin se si kemi nisur nga Maji i vitit 2019 e deri më sot, se si kemi progresuar në këtë gjeologji mjaft të vështirë, pasi herë pas here ne kemi informuar dhe publikun për shkak të rëshqitjeve, kavitetit që kishte herë pas here gjeologjia në këtë zonë dhe të gjitha punëve që ne kemi kryer. Megjithatë, tashëm By Passi është i aksesueshëm. Mbrëmë kemi bërë një simulim të trafikut duke e përshkuar në një formë të një prove gjenerale. Dhe duke respektuar të gjitha tabelat e shpejtësisë. Duke qenë në çdo në rregull me rregullat e qarkullimit kemi arritur ta përshkuajmë për rreth 18-20 minuta?, u shpreh Balluku./CNA.al

Lajmet e fundit nga