LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarri në një magazinë në Tiranë/ Policia jep informacion zyrtar

16 Korrik 2021, 18:34, Aktualitet CNA
Zjarri në një magazinë në Tiranë/ Policia jep

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar lidhur me zjarrin që ka përfshirë mbrëmjen e sotme një magazine në Lundër.

Sipas policisë, më datë 15.07.2021, rreth orës 19:30, në Lundër, ka rënë zjarr në një magazinë, ku ka vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje ndodhen sherbimet e zjarrfikseve të cilat kanë vënë në kontroll flakët dhe po punojnë për fikjen e tyre.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit, ku paraprakisht dyshohet se zjarri ka ardhur nga nxehtësia e lartë të disa baterive./CNA.al

Lajmet e fundit nga