LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në magazinën e Arkivës në Lundër

16 Korrik 2021, 18:25, Aktualitet CNA
Zjarr në magazinën e Arkivës në Lundër

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në godinën e ?Rezervave të Shtetit? në Lundër. Sipas ABC, zjarri dyshohet të jetë i qëllimshëm.

Flakët kanë përfshirë magazinën nr.3 e cila ndodhet pranë magazinës ku ruhen materialet zgjedhore.

Deri më tani raportohet që janë djegur vetëm tavolina dhe karrige dhe jo dokumente. Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga