LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Merr fund vuajtja e turistëve në jug/ Sot pritet hapja e Bypass-it të Vlorës 

16 Korrik 2021, 17:29, Aktualitet CNA
Merr fund vuajtja e turistëve në jug/ Sot pritet hapja e Bypass-it

Pasditen e sotme pritet të hapet Bypass-i i Vlorës.

Pritet që kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku të jenë të pranishëm në hapjen e këtij aksi rrugor që synon të lehtësojë qarkullimin e automjeteve.

Përfundimi i punimeve do të ulë trafikun e rënduar që krijohet gjatë sezonit veror./CNA.al

Lajmet e fundit nga