LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kontrolle të rrepta me dron nga veriu në jug/ Policia apel shoferëve

16 Korrik 2021, 17:47, Aktualitet CNA
Kontrolle të rrepta me dron nga veriu në jug/ Policia apel

Vijojnë kontrollet me dronë në rrugë nga veriu në jug në të gjitha akset kryesore të vendit.

Policia i bën apel drejtuesve të mjeteve të mos abuzojnë me rregullat e qarkullimit apo të mos ecin nën efektin e alkoolit pasi kudo ka makina policie që monitorojnë qarkullimin e tyre.

?Vijon të ndodhë!!! Radarë, kamera, dronë, nga Shkodra në Gjirokastër, nga Morina në Rrugën e Kombit dhe Lezhë. Nga Fieri në Vlorë e Sarandë, nga Elbasani në Korçë dhe nga Fieri në Durrës e Tiranë. Jo vetëm në fundjavë, por çdo ditë, jo statik, por me lëvizje.
Drejtues mjetesh: Mos fluturoni në e mos drejtoni mjetin nën efektin e alkoolit apo më keq akoma në gjendje të dehur, se kudo ka radarë, dragera kamera, polic rrugor me makina e me makina civile që monitorojnë qarkullimin e automjeteve.

Shijoni fundjavën, por mos abuzoni me rregullat e qarkullimit, konsumoni alkool por mos drejtoni mjetin vetë, përdorni mjetet e transportit publik, se Kodi Rrugor ka ndryshuar.
Aspak qëllim sasia e gjobave, se ndryshe nuk do t?ju lajmëronim përditë se ku ka radarë, por qëllimi i Policisë është siguria e jetës dhe destinacioni juaj i sigurt! Kontribuo dhe ti bëjmë më të mirën!?, njofton policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga