LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarri në magazinën në Tiranë/ KQZ tregon çfarë ka ndodhur me materialet zgjedhore

16 Korrik 2021, 19:09, Aktualitet CNA
Zjarri në magazinën në Tiranë/ KQZ tregon çfarë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bën me dije se mbrëmjen e sotme një nga ambjentet e institucionit në Lundër është përfshirë nga zjarri për arsye që ende nuk dihen.

Sipas njoftimit të KQZ, në ambjentet të cilat ka ndodhur incidenti ka patur materiale të vjetra të KQZ-së, të cilat janë nxjerrë jashtë përdorimit nga ana e institucionit.

“Materialet, dokumentacioni zgjedhor dhe çdo gjë tjetër që ka të bëjë me zgjedhjet e 25 prillit janë të ruajtura në një ambient tjetër që nuk ka lidhje me ambinetin ku ka rënë zjarri.

KQZ ka lajmëruar mënjëherë instancat përkatësë për të marrë masat e duhura për neutralizimin e zjarrit dhe për gjetjen e shkaqeve të këtij incidenti”, thuhet në njoftim./CNA.al

Lajmet e fundit nga