LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vetëm një rast pozitiv me Covid/ Ulet numri i pacientëve të shtruar në spital

29 Qershor 2021, 14:52, Lifestyle CNA
Vetëm një rast pozitiv me Covid/ Ulet numri i pacientëve të

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket situatës së pandemisë në vendin tonë.

Sipas të dhënave mësohet se në 24 orët e fundit janë kryer 3348 testime dhe ka rezultuar pozitiv 1 qytetarë dhe asnje humbje jete.

Në 24 orët e fundit janë kryer 3348 testime, nga të cilat ka rezultuar pozitiv me Covid19 1 qytetar në Tiranë.

Aktualisht janë 56 pacientë aktivë me COVID19 në vend. Vetëm 1 pacient po merr trajtim spitalor të specializuar.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Janë shëruar 8 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,002 që nga fillimi i epidemisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga