LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ditët e hapura të vaksinimit anti-COVID/ Mbi 4 mijë qytetarë kanë aplikuar për t'u vaksinuar

29 Qershor 2021, 06:55, Lifestyle CNA
Ditët e hapura të vaksinimit anti-COVID/ Mbi 4 mijë qytetarë

Procesi i vaksinimit kundër Covid-19 në vendin tonë, po vijon pa ndërprerje.

Sot dhe nesër, siç ka njoftuar më herët Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu do të jenë ditët e hapura të vaksinimit

Që do të thotë se mund të vaksinohen të gjithë qytetarët që kanë dëshirë, mjafton të jenë mbi 18 vjeç.

Kjo nismë është mirëpritur mbi 4 mijë qytetarë që deri paraditen e djeshme kanë aplikuar në e-Albania për t?u bërë pjesë e procesit.

Një ditë më parë, 24,040 vaksina anti-COVID kanë mbërritur në vendin tonë,  ndërkohë që në total deri më tani kanë ardhur 1,103,690 doza./CNA.al

Lajmet e fundit nga