LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryegjyqtarja seksi tre orë në ILD/ Klodiana Lala zbardh dëshminë e saj

2 Qershor 2021, 12:28, Aktualitet CNA
Kryegjyqtarja seksi tre orë në ILD/ Klodiana Lala zbardh

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje të reja në lidhje me rastin e kryegjtares së Elbasanit Enkeleda Kapedani, ndaj të cilës Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë ka urdhëruar nisjen e hetimit disiplinor.

Lala tregoi se kryegjtarja ka qëndruar dje tre orë në ILD, ku ka dhënë shpjegime për shkeljet me vidoet në ambientet e zyrës, të cilat më pas janë publikuar në rrjetin social ?Tik Tok?.

?Ka qëndruar dje 3 orë në ILD. Ka dhënë shpejegime duke nënkuptuar se dikshu mund ti ketë vjedhur të dhënat në telefon.

Kur është pyetur, ?A jeni ju e ndërgjeshme se nuk lejohet të filmohet brenda ambienteve të gjykatës, nk ka aptur një përgjigje që të qartë nga ana e saj.

Publikisht ka kërkuar ndjesë dhe dje ka dhënë dhe një deklaratë të gjatë, shtoi Lala./CNA.al

Lajmet e fundit nga