Fiksimi i të gjithë meshkujve/ Fotot më mahnitëse të modeles rumune

31 Mars 2021, 07:01, Lifestyle CNA
Fiksimi i të gjithë meshkujve/ Fotot më mahnitëse të

Madalina Diana Ghenea është një aktore dhe modele rumune. Ghenea e filloi karrierën e saj në modelim kur ishte 15 vjeç dhe filloi të prezantonte për ?Gattinoni? në Milano , Itali .

Ghenea gjatë karrierës së saj ka marrë pjesë në sfilata në Rumani , Itali, Gjermani , Japoni , Austri , Spanjë , Francë dhe Afrikë të Jugut. Ajo gjatë karrierës së saj është shfaqur në disa reklama duke përfshirë Peroni , Neë Yorker dhe Quell . Pasi u zgjodh për kalendarin ndërkombëtar së bashku me dy modele të tjera nga agjencia MRA , që janë Catrinel Menghia dhe Carmen Prodan , Ghenea në 2007 u shfaq në një video për albumin e Eros Ramazzotti “The Neë Best ofEros Ramazzotti ,?Il tempo tra di noi?.

Në vitin 2010, Ghenea u shfaq në edicionin e gjashtë të shfaqjes italiane të talenteve ?Ballando con le Stelle? , partneri i saj u bë balerin Simone Di Pasquale . Që nga viti 2011, Ghenea është imazhi i kompanisë mobile TRE-Italy dhe është shfaqur në shumë reklama me Raoul Bova. Gjithashtu në 2011 Ghenea u bë imazhi i veshjeve të vallëzimit DEHA dhe i makinave të vrapimit të cilësisë së mirë Mille Miglia.

Ajo bëri në 2011 debutimin e saj si aktore në rolin e Irina në filmin italianUnë idioti soliti. Ghenea në 2013 u shfaq në Dom Hemingëay së bashku me Jude Laë . Në vitin 2015, Ghenea u shfaq si Miss Univers e nëfilmin dramatik Rinia e Paolo Sorrentino . Me aktorin italian Gabriel Garko , Ghenea bashkë-priti dhe mbështeti Carlo Conti për edicionin 2016 të Festivalit të Muzikës Sanremo. Ajo zëvendësoi Belen Rodriguez në shtator 2016 si fytyra e markës luksoze Vanitas.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme me fotot më seksi të Madalina Diana Ghenea./ CNA.al

Lajmet e fundit nga