LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Qytetari: Jam pro legalizimit të prostitucionit, por lëndën e parë ta sjellin nga jashtë

21 Janar 2021, 18:50, Aktualitet CNA
Qytetari: Jam pro legalizimit të prostitucionit, por lëndën e

Prostitucioni vijon të mbetet një temë e nxehtë dhe ngjall debate çdo herë që shtrohet si diksutim.

Ndërkohë që disa shtete e kanë bërë të ligjshëm prostitucionin, në Shqipëri nuk lejohen shërbimet seksuale kundrejt pagesës.

Gazetarja e Klan Eriselda Martini, ka intervistuar qytetarët e Tiranës, duke marrë shkas nga historia e një gruaje që prostituohej për të ushqyer fëmijët e saj.

Shumica e qytetarëve nuk ishin dakord që prostitucioni të bëhej i ligjshëm, ndërsa një burrë tha se ishte dakord.

Pjesë nga biseda:

Qytetari: Jam pro legalizimit te prostitucionit por mallin ta sjellin nga jashte sepse? A do hymë në Europë? Duhet të futet patjetër.

Gazetarja: Pra sipas mendimit tuaj?

Qytetari: Duhet të jetë, por pak me kujdes sepse vend i vogël këtu. Duhet të marrim lëndën e parë nga jashtë si fillim.

Gazetarja:  Lënda e parë?

Qytetari: Femrat pra, duhet të vijnë nga andej, pastaj kur të shtohet mileti, futet. Edhe këtu ka por shumë pak. Në Greqi kur isha unë vinin nga Rusia apo nga Afrika.

Gazetarja:  E legalizuar ishte?

Qytetari: E legalizuar, me dokumente atje, kishte licence, edhe atë të mjekësisë, të gjitha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga