LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Karafila të kuq për 4 viktimat e 21 janarit/ Rama homazhe në bulevard

21 Janar 2021, 10:22, Aktualitet CNA
Karafila të kuq për 4 viktimat e 21 janarit/ Rama homazhe në

Kryeministri Edi Rama së bashku me familjarët e viktimave të 21 janarit ka mbajtur homazhe përkujtimore në Bulevardin ??Dëshmorët e Kombit?? para kryeministrisë.

Rama vendosi karafila të kuq në vendin ku mbëten të vrarë Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj qeveria. Më herët kryeministri shpalli 4 viktimat e ?21 janarit? ?Dëshmorë të Atdheut?.

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij, para familjarëve të viktimave u shprehse humbja e 4 jetëve kanë ndikuar historinë e Shqipërisë në dy drejtime, marrëdhënien e qeverisë në raport me protestën dhe transformimin e sistemit të drejtësisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga