LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Drejtoria detare paralajmëron përkeqësim të motit/ Të merren masat e nevojshme

21 Janar 2021, 09:31, Aktualitet CNA
Drejtoria detare paralajmëron përkeqësim të motit/ Të

Drejtoria e Përgjithshme detare ka paralajmëruar përkeqësim të motit nga sot deri në mesnatën e 23 Janarit.

Në njoftim theksohet se bregdeti do të përfshihet nga erëra të forta dhe për këtë arsye, kërkohet bashkëpunimi i subjekteve që ushtrojnë veprimtari në det për të sigurimin e mjeteve dhe gatishmërinë e ekuipazhit.

?Njoftim për përkeqësim të motit .Duke filluar nga mesnata e ditës së sotme deri në mesnatën e datës 23 Janar,moti do të përkeqësohet. Bregdeti ynë do të përfshihet nga era me drejtim jug me shpejtësi deri në 30 milje/orë dhe lartësia e dallgës deri në 3 m. Moti i përkeqësuar do të shtrihet në gjithë bregdetin tonë. Me qëllim parandalimin e çdo situate të papritur për shkak të kushteve atmosferike kërkojmë bashkëpunimin e të gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në fushën e detarisë, për të marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurimin e mjeteve në port dhe rritje e gatishmerisë së ekuipazhit në mjetet lundruese?, thuhet në njoftim.

Lajmet e fundit nga