LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Artan Hoxha/ 21 janar 2021, plot 10 vite pa drejtesi

21 Janar 2021, 04:28, Aktualitet CNA
Nga Artan Hoxha/ 21 janar 2021, plot 10 vite pa drejtesi

21 janar 2011 – 21 janar 2021

Plot 10 vite pa drejtesi.
Nje krim shteteror, qe mori 4 jete protestuesish te pafajshem, te cilet u vrane nga armet e Komandantit te Gardes se Republikes dhe shefit te shtabit te batalionit special…

Ndersa per ekzekutimin para kamerave te Ziver Veizit dhe Faik Myrtos, u dhane dy denime qesharake, per Hekuran Deden dhe Aleks Niken nuk dihen ende vrasesit.

Qeveria e Sali Berishes, i vrau protestuesit me duar ne xhepa ne bulevard.

Qeveris e Edi Rames, u bleu heshtjen e familjareve te viktimave, me shperblime prej disa qindra milione lekesh, por pa dhene asnjehere drejtesi.

Ndersa Rama e thirri protesten me moton ?Sali dorezo bllokun?, Berisha i vrau protestuesit me moton, ?askush nuk ma merr dot bllokun?…

Pas 10 vitesh, ministri i brendshem i 21 janarit 2011, Lulezim Basha, eshte kandidati kryesor per kryeminister.
Kandidati kryesor ne pritje per kryeminister me 21 janar, ka 8 vite, qe qeveris Shqiperine dhe premton çdo 21 janar, drejtesi per 4 te vraret dhe ndeshkim per ata qe urdheruan vrasjet.

Kurse njeriu (Ilir Meta) qe u shfaq me ze e me figure, faqe gjithe shqiptareve me bllok te zi ne dore, 10 vite me pas, eshte bere presidenti i Republikes, nga ai, qe i kerkonte te dorezonte ?bllokun e zi?.
Tashme ?blloku i zi? eshte kthyer ne ?kushtetuten e kuqe?, qe mbulohet me jarge puthjesh, para çdo ekrani televiziv….

Lajmet e fundit nga