LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush është politikani më aktiv në rrjetin social?/ Eksperti jep përgjigjen

20 Janar 2021, 10:52, Aktualitet CNA
Kush është politikani më aktiv në rrjetin social?/ Eksperti

Blerim Gjeladini, ekspert i ?Terra data analytics? gjatë një lidhjeje në emisionin ?Opinion? ka bërë një prezantim të mënyrës se si politikanët shqiptarë shfaqen në rrjetet sociale.

Ai u shpreh se politikani më aktiv është Edi Rama, bazuar në postimet ku përmenden këta persona qoftë në media të shkruar qoftë edhe nga komentet e njerëzve.

Fevziu: Politikani më aktiv në rrjetet sociale?

Gjeladini: Edi Rama.

Fevziu: Edhe në kthim përgjigjesh, komunikim me qyetarët?

Gjeladini: Edi Rama, sepse ne masim edhe pjesën e replay nga faqja. Nga faqja e Bashës nuk para ke kthim përgjigjesh të komenteve të njerëzve.

Fevziu: Po Berisha? E shoh që është aktiv në postime?

Gjeladini: Është shumë aktiv, por kanë aktivizuar bllokimin e komenteve. Sepse ne, çdo koment punë dy sekondash i kapim dhe i fusim në database direkt, ndërsa kur bëjnë skanimin ato komente janë fshirë nga aty. Do të thotë që ka fshirje të komenteve shumë.

Fevziu: A matet koha që kryeministri kalon në Facebook?

Gjeladini: Faqja e Kryeministrit, kryetarit të opozitës, presidentit, është faqe e marrëdhënieve me publikun, nuk është faqe që e menaxhon vetë./CNA.al

Lajmet e fundit nga