LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lëkundje tërmeti në vend/ Ja epiqendra dhe magnituda

20 Janar 2021, 07:37, Aktualitet CNA
Lëkundje tërmeti në vend/ Ja epiqendra dhe magnituda

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure në Elbasan dhe Pogradec.

Sipas IGJEUM tërmeti ka qenë me magnitudë 3.8 ballë i shkallës Rihter.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 1 km, ndërsa epiqendra rreth 21 km në perëndim të Pogradecit, gjithashtu lëkundje janë ndjerë edhe në Elbasan, rreth 32 km në drejtim jug-lindje./CNA.al

Lajmet e fundit nga