LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Eugena Tomini emërohet zëvendës ministre e Shëndetësisë

21 Janar 2021, 13:16, Aktualitet CNA
Eugena Tomini emërohet zëvendës ministre e

Eugena Tomini emërohet zëvendës ministre e Shëndetësisë.

Vendimi është marrë ditën e sotme dhe pritet të zyrtarizohet në ditët në vijim.  Eugena Tomini bëhet kështu zëvendësministrja e katërt e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, bashkë me Mira Rakacolli, Albert Nikolla dhe Bardhylka Kospiri.

Më herët ajo ka qenë shefe departamenti në Institutin e Shëndetit Publik. Tomini ka qenë shumë aktive në muajt e fundit me daljet e saj publike sa i takon trajtimit të pandemisë së Covid 19 në vendin tonë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga