LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha e denoncoi / Top-i i Blushit: Mbyllini rrjetet sociale

9 Janar 2021, 16:44, Aktualitet CNA
Berisha e denoncoi / Top-i i Blushit: Mbyllini rrjetet sociale

Pas dhjetra skandaleve të denoncuara, Topit të Ben Blushit, nuk i ka mbetur gjë tjetër, veçse ?të lutet? që ish-kryeministrit Sali Berisha ti mbyllin rrjetet sociale.

Një sondazh qesharak, publikuar së fundmi nga Gazeta Shqip on line, kërkon që ish kryeministrit ti mbyllet facebook.

Kjo ?revoltë? e Blushit nuk lidhet aspak me zhvillimet në Amerikë, ku  Twitter dhe Facebook  bllokuan profilin e presidentit Trump, por me denoncimet që Berisha ka ngritur.

Nga skandali i inceneratorëve me Mirel Mërtirin, sherret me banorët në Dardhë të Korçës, tokat në bregdetin e Dhërmiut, atentati ndaj biznesmenit Andon Dhima, janë vetëm disa nga çështjet që Berisha ka ngritur fort zërin dhe që Ben Blushit i ka djeguar jo pak.

Kujtojmë që sëfundmi Berisha ka denoncuar  dhe skandalin me lokalin në Korçë, ku ?Pub Republika? në pronësi të vajzës së ben Blushit, Natali Blushi u kthye në një ?bombë shëndetësore?, në kohë pandemie, pa harruar dhe sherret me armë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga