Connect with Us

Video-Skandali/ Shqipëria në karantinë, lokali i Ben Blushit në Korçë bën gjëmën

Politikë

Video-Skandali/ Shqipëria në karantinë, lokali i Ben Blushit në Korçë bën gjëmën

Publikuar

-

Plas arma në lokalin e Blushit/ Luftë pas mesnate

Kur e gjithë Shqipëria ndodhet nën karantinë, pasi ka kaluar ora 20:30 dhe po afron mesnata, gjithçka nën kontrollin e forcave policore, në Shqipëri ka biznese që punojnë fshehur duke rrezikuar jetën e njerëzve.

Lokali në pronësi të vajzës së Ben Blushit, Natali Blushi në Korçë edhe pse i gjithë qyteti është mbyllur brenda, vazhdon punën pa asnjë shqetësim.

Ndërkohë që nuk u lejuan të hapen as kishat për tu mbajtur mesha, një ambjent me një sipërfaqe me rreth 140 metra katrorë, me rreth 20-250 vetë brenda, ku njerëzit janë grumbull me njëri-tjetrin, po vazhdon të festojë Krishtlindjet me muzikë.

Por krahas kësaj, policia ndodhet nëpër rrugët e qytetit dhe ruan rrugët, duke lënë të punojë e qetë Pub Republikën në pronësi të vajzës së Ben Blushit, që ia ka dhuruar babai dhuratë në vitin 2015, një ambjent që kushton të paktën 500 milionë lekë, por Ben Blushi e ka poseduar për vetëm 30 milionë euro dhe duket që po kthehet në një bombë shëndetësore, pasi brenda ndodhen qindra persona.

Pub Republika, vazhdon punën si të mos ndodhte asgjë. Shqipëria në shtet rrethim por për Ben Blushin dhe bizneset e tij puna vazhdon.

Në kulmin e pandemisë vetëm Ben Blushi vazhdon punën i qetë, ndërkohë që policia rri dhe bën sehir.

LEXO EDHE:  Ndryshime në Policinë e  Korçës/ Ja emrat e rinj

Nga ana tjetër, këtë gjë e ka denoncuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili tregon qartazi se Ben Blushi që dikur shante Edi Ramën, tani po favorizohet duke u lënë i qetë, ndonëse biznesi i tij po kthehet si një bombë për përhapjen e koronavirusit.

Në një postim të tij në rrjetet sociale, ish-kryeministri shkruan: “Lokali tele Blushit ne Korce, pub Republika nje bombe shendetesore. Policia ben sehir, nuk e prekim se ‘eshte i yni’! sb

Doktor, live nga Pub Republika ne Korce e Ben Blushit. Te tera lokalet mbyllur per shkak te pandemise, vetem pubi i Blushit punon. Mbi 200 veta brenda ne ambient te mbyllur. Bombe shendetesore. Policia ben sehir, merret me fakiret. Kur e gjithe Shqiperia ndodhet nen karantine dhe kontrrollin e forcave policore, ne Shqiperi ka biznese qe punojne fshehur duke rrezikuar jeten e njerzve.”./ CNA.al

Skandalet e Ben Blushit/ Natalia është e pafajshme! Babanë askush nuk e zgjedh dot!

Ben Blushi justifikon falsifikimin/ Katër faktet që e nxjerrin zbuluar dhe Natalia e pafajshme

Kush është Natali Blushi, vajza e Benit me pasuri 500 milionëshe vetëm 20 vjeçe

Fotot/ Zbulohet prona 500 milionë e Ben Blushit

Skandali-/ Ben Blushi bëri vajzën pronare duke i falsifikuar firmën (fakte dhe dokumente)

Prona 500 milionëshe/ Kush është noterja që falsifikoi firmën e vajzës së Ben Blushit?!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Kanë lidhur besën të më heqin qafe”/ Rama i shqetësuar: Partitë janë bërë të gjitha bashkë kundër PS

Publikuar

-

Nga

“Kanë lidhur besën të më heqin qafe”/ Rama i shqetësuar: Partitë janë bërë të gjitha bashkë kundër PS

Partia Socialiste beson se pas 25 prillit do të formojë e vetëm qeverinë e re. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama gjatë një interviste me gazetarin Neritan Sejamini në emisionin “Me pak fjalë” në Euronews Albania.

“Të jemi realistë. Kemi përballë një konglomerat forcash dhe partish, të cilat i lidh bashkë një betim: Të heqim qafe Edi Ramën. Është shumë e thjeshtë. Unë nuk shoh asnjë rrugë tjetër përveçse ne të krijojmë një shumicë të mjaftueshme për të qeverisur dhe për të vazhduar gjërat që duhet të bëjmë, shumë gjëra , të cilat u ngadalësuan për shkak të futjes në mes të tërmetit dhe pandemisë dhe shumë gjera të tjera që janë mundësuar tanimë mbi bazat që kemi vendosur”, tha ai.

Ai thekson se nuk sheh forca të ndërmjetme në këto zgjedhje, pasi sipas Ramës të gjitha partitë janë bërë bashkë për të larguar Partinë Socialiste nga qeveria.

LEXO EDHE:  Ëndrra që mbeti përgjysmë/ Kush është futbollisti 18 vjeçari që humbi betejën me sëmundjen

LEXO EDHE:  Mbërrijnë në Rinas vaksinat e para të Astrazeneca/ Rama thirrje Kosovës: Sillni mjekët e spitaleve Covid

“Është një hipotezë teorike dhe më duket jorealiste dhe është e kotë ta diskutojmë, sepse po ju them përsëri se ne jemi përballë një konglomerati, i cili është krijuar me oportunizmin e të qenit gjithë bashkë për të hequr Edi Ramën edhe për të larguar PS nga qeveria. Nuk ka forca të ndërmjetme, por janë forca që rrëmojnë në një drejtim. Unë nuk shoh forca të ndërmjetme”, tha ai.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pronarin e akuzoi si oligark/ Basha “zapton” kullën në mes të Tiranës

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha is caught lying/ Here is the truth of the Krraba tunnel in Tirana-Elbasan road

Partia Demokratike ka filluar zaptimin e kullave të ndërtuara në Tiranë për të shpalosur sloganin e Aleancës për Ndryshim – PD, slogan ky i vjedhur nga partia e Jozefina Topallit.

Slogani i PD-së “Bashkë për Ndryshim!” është shpalosur mbrëmjen e sotme në një prej ndërtesave përballë selisë blu.

Duket se Basha ka filluar të shfrytëzojë kullat që ndodhen në Tiranë për të bërë sa më shumë përshtypje para qytetarëve, teksa po afrohen zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Ndonëse kreu i opozitës bërtet në media dhe ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj dhe pronarit të kësaj kulle, duket se po bëhet palë dhe po “ia rëmben” këto kulla PS-së, duke i shfrytëzuar për interesat e tij.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 12 shkurt 2021

LEXO EDHE:  Sazan Guri tregon arsyet/ Pse nuk duhet mbajtur maska në ditët me shi dhe me diell

CNA.al ka mësuar se pavarësisht çfarë deklaron Basha në media, kunati i Lulit Erion Isufi ka në pronësi 20% të kësaj ndërtese.

Kreu i PD-së së bashku me kunatin kanë vazhduar të “kapin” “oligarkët” për të cilët nuk kanë lënë gjë pa thënë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama sqaron qëndrimin e kandidates Luljeta Bozo për diktaturën

Publikuar

-

Nga

Rama sqaron qëndrimin e kandidates Luljeta Bozo për diktaturën

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar në emisionin “Me pak Fjalë” në Euronews Albania qëndrimin e tij në lidhje me diktaturën komuniste dhe debati që nxiti deklarata e kandidates për deputete Luljeta Bozo.

Rama i tha analistit Neritan Sejamini se është “antikomunist dhe antifashist”. Ai këmbënguli se në rastin e kandidates Bozo deklarata rreth vlerësimit si “me më shumë anë pozitive se sa negative” të diktaturës, ishte “e nxjerrë nga konteksti”.

“[…] mendoj se është nxjerrë jashtë kontekstit për arsye se zonja Luljeta [Bozo] po fliste për profesionalizmin, për profesionistët, shkencëtarët, shkencën e tjerë-e tjerë, dhe besoj që referenca e saj lidhej me këtë fakt, nuk lidhej me asnjë prirje për të amnistuar krimet e komunizmit, gjë të cilën ajo pastaj e tha shumë qartë edhe vetë që ‘nuk më shkon ndërmend që të mendoj se mund të amnistohen krimet e komunizmit’ – u shpreh Rama./euronews

LEXO TE PLOTE