LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto- Urbanët bombë shëndetësore/ Të mbipopulluar dhe pa asnjë distancë fizike

9 Janar 2021, 14:32, Aktualitet CNA
Foto- Urbanët bombë shëndetësore/ Të mbipopulluar dhe

Në një kohë kur vendi vijon të jetë i mbyllur, universitetet vazhdojnë me mësimin online dhe shumë qytetarë gjobiten në ambiëente të hapura pse nuk mbajnë maskën, urbanët në Tiranë janë kthyer në një bombë shëndetësore.

Të mbipopulluar dhe pa distancë fizike është pamja që të ofrohet që në orët e para të mëngjesit e deri në mbrëmje kur mbyllet lëvizja.

Shoqatat e transportit dhe Bashkia Tiranë vijojnë të jenë pasivë në këtë situatë të rëndë, duke mos marrë asnjë masë për të normalizuar situatën. Covid ka ndryshuar shumë mënyrën e jetesës së qytetarëve, por e vetmja gjë nuk ka ndryshuar akoma janë tejmbushjet e urbanëve.

Nga fotot e siguruara nga CNA.al, shihet qartë që urbanët në Tiranë janë vatër e pastër infektimi me Covid dhe me plot gojë mund të quhet një bombë shëndetësore./CNA.al

Lajmet e fundit nga