LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Konflikt për mospërfundimin në kohë të pallatit te Astiri/ Një qytetar mbetet i lënduar

9 Janar 2021, 09:19, Aktualitet CNA
Konflikt për mospërfundimin në kohë të pallatit te

Dhjetra qytetarë kanë dalë në protestë mëngjesin e sotëm në zonën e Astirit në Tiranë, për shkak të mospërfundimit në kohë të punimeve në një pallat, për të cilin kishin dhënë paradhënie një pjesë të të ardhurave.

Kompania në fjalë është Star construction, ndërkohë që punimet e pallatit duhet të kishin përfunduar në vitin 2019. Çështja e këtij konflikti ndodhet tashmë në Gjykatën e Apelit të Tiranës.

Një person ka mbetur i lënduar në radhët e banorëve që kanë paguar shtëpitë e tyre, si pasojë e pëplasjeve që kanë ndodhur me punonjës të kompanisë që po ndërton pallatin. Ndërkohë që Policia fillimisht nuk ka pasur prani të madhe në zonë, dhe më pas ka shoqëruar disa prej qytetarëve.

Vijon?

Lajmet e fundit nga