LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Faleminderit për shijen e mikëpritjes"/ Rama tregon detaje nga takimi me kryeministrin grek

8 Janar 2021, 16:51, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Twitter ka treguar detaje nga takimi që zhvilloi sot me homologun e tij grek Mitsotakis.

Kreu i qeverisë shqiptare shprehu falënderime në lidhje me mikpritjen, ndërsa theksoi se në fokus të bisedës së tyre ishte situata me Covidin apo dhe marrëdhëniet mes dy vendeve.

?Falenderues për shijen e shkëlqyer të mikpritjes në shtëpinë e kryeministrit Mitsotakis, ku bëmë një bilanc të situatës me Covidin, marrëdhënies mes dy vendeve tona dhe problematikave rajonale! Vullnet i plotë për ta zhvilluar bashkarisht më tej këtë marrëdhënie strategjike?, shkruan Rama në rrjetin social./CNA.al

Lajmet e fundit nga