LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Reshje të dendura shiu/ Rrëshqitje dherash në aksin nacional Tiranë-Korçë

9 Janar 2021, 10:03, Aktualitet CNA
Reshje të dendura shiu/ Rrëshqitje dherash në aksin nacional

Moti i keq që ka pushtuar prej dy ditësh vendin ka sjellë probleme në një pjesë të tyre. Në aksin nacional Tiranë-Korçë ka pasur rrëshqitje të dherave. Nga fotot e siguruara nga CNA.al shihet që është shkaktuar problem në qarkullimin e mjeteve.

Firma që është kontraktuar për mirëmbajtjen e kësaj rrugë ka zbritur në terren. ku po kryen punime të shpejta dhe pastrimin e aksit rrugor Librazhd-Prrenjas nga rrëshqitjete.

Situata ka qenë e rëndë edhe në qytetet të tjera të vendit, ku ka pasur rrëshqitje dherash dhe përmbytje të tokave bujqësore në disa prej tyre.

Ndërkohë që emergjencat civile dhe ushtria kanë zbritur në teren për të normalizuar situatën dhe për të ndërhyrë nëse situata si pasojë e motit të keq do të rëndohet./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga