Connect with Us

Plas arma në lokalin e Blushit/ Luftë pas mesnate

Aktualitet

Plas arma në lokalin e Blushit/ Luftë pas mesnate

Publikuar

-

Plas arma në lokalin “Pub Republika” në pronësi të vajzës së Ben Blushit, Natali Blushi, në Korçë pas mesnatës.
Ndonëse vendi vijon të jetë në karantinë dhe qytetarët të mbyllen në shtëpi që në orën 20:30 të mbrëmjës, lokati “Pub Republika” vijon punën normalisht edhe pas orës 1 të natës.

Ka qenë ish kryeministri Sali Berisha i cili përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka nxjerrë një video, ku tregon qartë se farë ndodh në lokalin e Blushit pas orës 1 të mesnatës.

Berisha ka nxjerrë mesazhin e një qytetari, në të cilin thuhet se disa të rinj nisën fillimisht një sherr mes tyre, i cili degjeneroj më pas në krisje armësh, duke sjellë edhe shqetësim për banorët e zonës.
Në kulmin e pandemisë vetëm Ben Blushi vazhdon punën i qetë, ndërkohë që policia rri dhe bën sehir, duke e lënë të shkelë hapur ligjin me të dyja këmbët.

LEXO EDHE:  Blushi dhe Hafizi/ Ja 20 arsye Pse JO Referendumit të 9 Prillit!

“Lokali i Arben Malavites vazhdon punen edhe pas ores 1 te nates ne mes bresherive te pistoletave duke u kthyer ne bombe bioliogjike per qytetaret e Korçes. Narkopolicia bene sehir! Mbrohet nga narkoshteti! sb
Doktor pershendetje! Plas pistoleta ne likalin e Ben Blushit ne Korçe “Pub Republika” rreth ores 1 ishte full. Ne kundershtim me masat lokali ishte serish hapur. Fillimisht nje sherr dhe u degjuan krisma armesh me pas ka shkuar edhe policia. Ca behet keshtu?! Ju lutem anonim”, shkruan Berisha.

Një javë më parë, lokali i Ben Blushit u gjobit pas raportimeve që u bënë për shkelje të rregullave anti-Covid, duke u kthyer në një “bombë” shëndetësore, ai sërish vijon punën në shkelje të hapur me ligjin./CNA.al

“Bomba shëndetësore” natën e Krishtlindjes/ Policia gjobit lokalin e Blushit

Video-Skandali/ Shqipëria në karantinë, lokali i Ben Blushit në Korçë bën gjëmën

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Monika tallet me Metën/ Nuk më ndjek në Instagram se ka frikë mos i kërkoj dekorata

Publikuar

-

Nga

Fakti që Ilir Meta ka dhënë shumë dekorata gjatë ushtrimit të detyrës si president, nuk i ka bërë përshtypje vetëm Edi Ramës dhe qytetarëve, por edhe bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhit.

Kryetarja e LSI-së u është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në ‘Instagram’, në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Pyetjes përse Meta nuk e ndjek në Instagram, ajo i është përgjigjur se ka dy mundësi. Sipas saj, Meta ka frikë mos i kërkon ndonjë dekoratë në inbox ose do të mbajë marrëdhënie institucionale.

Dy mundësi ka: Sepse do të mbajë marrëdhënie institucionale. Ka frikë mos i kërkoj ndonjë dekoratë në inbox. Po më mirë pyesni Ilir Metën”, shkruan Kryemadhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Vdekja e Princin Philip/ Britani shpallen planet e funeralit

Publikuar

-

Nga

Vdekja e Princin Philip/ Britani shpallen planet e funeralit

Ceremonitë e varrimit të Princit Philip, bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth të Britanisë, do të mbahet më 17 prill, njoftoi të shtunën Pallati Buckingham, duke shtuar se në funeral do të marrë pjesë nipi i tyre, Princ Harry.

Ndërkohë, kudo në Britani ushtuan të shtënat e topave në shenjë nderimi për Princin Philip, i cili u nda nga jeta të premten në moshën 99-vjeçare. Planet e ceremonive, të hartuara prej kohësh, u desh të ndryshoheshin dhe të zvogëloheshin në përmasa, për shkak të kufizimeve për koronavirusin, por Pallati Mbretëror tha se ato përsëri përputhen mjaft me dëshirat e Princit Philip.

Për nder të tij do të organizohet një funeral mbretëror, jo shtetëror, pa procesione publike, që do të zhvillohet tërësisht brenda mjediseve të Kështjellës Windsor. Numri i të pranishmëve do të jetë jo më shumë se 30. Varrimi do të zhvillohet në Kishën e Shën Gjergjit brenda kështjellës dhe do të paraprihet nga një minutë heshtje në të gjithë vendin.

Hollësitë e sakta se kush do të marrë pjesë nuk janë bërë publike, por midis të pranishmëve do të jetë Princi Harry, intervista e pazakontë e të cilit dhe gruas së tij Meghan muajin e kaluar me personalitetin e njohur televiziv Oprah Winfrey, e zhyti familjen mbretërore në krizën e saj më të madhe në dekada.

LEXO EDHE:  “Fundosen” Top Channel/ Kallëzohen penalisht Ben Blushi dhe Vjollca Hoxha

LEXO EDHE:  Saranda prej dy ditësh pa ujë!/Si mashtroi kryetarja e Bashkisë?

Meghan, e cila është shtatzënë me fëmijën e tyre të dytë, nuk do të marrë pjesë në bazë të këshillës së mjekut, tha Pallati Mbretëror.

Të shtëna topash për nder të Princit Philip

Edhe sot vazhduan homazhet për njeriun që mbretëresha Elizabetë e quante shtyllën e saj të forcës.

Shumë njerëz vendosën lule pranë rezidencave mbretërore për Princin Philip, i cili kaloi më shumë se shtatë dekada në krah të bashkëshortes së tij.

Në njoftimin e saj zyrtar në Twitter, familja mbretërore postoi fjalët e Mbretëreshës të thëna në 50 vjetorin e tyre të martesës në vitin 1997, ku ajo e cilësonte bashkëshortin e saj si një shtyllë force për të gjatë gjithë atyre viteve.

Anëtarët e familjes kanë vazhduar të vizitojnë Mbretëreshën për t’i shprehur homazhet e tyre në Kështjellën Windsor, ku Princi Philip u nda nga jeta.

Në shenjë nderimi, sot në mesditë, ushtuan të shtënat ceremoniale të topave nga forcat e armatosura në Londër, Edinburg, Cardiff, Belfast dhe Gjibraltar. Të shtëna topash pati edhe nga disa anije luftarake të marinës./VOA

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama jep lajmin mirë/ Së shpejti hapet aeroporti i Kukësit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një lajm të mirë mbrëmjen e sotme.

Aeroporti i Kukësit do të jetë gati brenda pak ditësh.

Pëmes një postimi, shefi i qeverisë shkruan se do të jetë aktiv shumë shpejt dhe fluturimi i parë duket se do të nis me çunat e Londrës.

“3D
*O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE