Connect with Us

Streha e fundit e maskarenjve/ Presidenti Ilir Meta merr “nën sqetull” trafikantin e tij

Politikë

Streha e fundit e maskarenjve/ Presidenti Ilir Meta merr “nën sqetull” trafikantin e tij

Publikuar

-

Streha e fundit e maskarenjve/ Presidenti Ilir Meta merr “nën sqetull” trafikantin e tij

Ilir Meta nga karrigia e presidentit që i dha dhuratë Rilindja, së fundi po kërkon të marrë rolin e mbrojtësit të gazetarëve dhe mediave transparente, por në fakt ai po merr “nën sqetull” trafikantët e tij të drogës në media.

SMS-të “vrasëse” të Veliajt/ Ylli Ndroqi shkarkoi Beti Njumën

Por nga pasioni gjoja për gazetarët ka marrë nën sqetull trafikantin e drogës Xhemail Pasmaçiu, të cilin e ka mik të vjetër dhe të vyer.

Meta foli në mbrojtje të gazetares Beti Njuma, kur në fakt kjo e fundit tha se skishte pasur asnjë ndërhyrje nga Pasmaçiu i drogës, që është pronar i Ora-News. Pra nga kush e mbrojti Ilir Meta gazetaren Beti Njuma e cila deklaroi se kishte ikur me dorëheqje?

Kush ushtroi presion ndaj Betit, trafikanti i drogës pronar televizioni apo faktorët politikë, siç pretendon Ylli që janë Lali Eri dhe Rilindja?

Nga mesazhet duket qartë se Ndroqi dhe Veliaj janë miq dhe në asnjë rrjesht pronari nuk mbron gazetaren, por ka një fakt që pas këtyre sms-ve, Beti iku nga drejtore informacioni.

Me dorëheqje pretendon tani kurse midis kolegësh deklaronte se dikush tjetër ishte drejtor lajmesh tek Ora.

Le të shohim Ilir Metën?

Duke luajtur me ndjeshmëritë e opinionit publik, Ilir Meta dhe vetë Pasmaçiu kanë një strategji, po tentohet të përdoret gazetarja për të marrë “nën sqetull” trafikantin e drogës. Në emër gjoja të lirisë së medias po bëhet avokatia e një trafikanti të arrestuar me heroinë në Truqi dhe me urdhër arresti në Itali.

LEXO EDHE:  “Zot na ruaj nga kjo rracë e keqe”/ Ndoka zbulon pse Rama sulmon Lezhën dhe Shkodrën

Presidenti përpara se të flasë për Betin duhet të na thotë, çfarë e lidh me një trafikant droge, me të cilin ka shëtitur me jaht bregdetit shqiptar?Foto fakt/ Presidenti Meta dhe trafikanti i drogës Xhemail Pasmaçiu

Pse Ylli Ndroqi i shkoi në Jalë dhe çfarë diskutuan për Dritan Priftin, cilat janë konfidencat e të dyve?

A ka qenë në dijeni Ilir Meta se Ylli Ndroqi është një personazh i botës së drogës dhe këtë e ka mbajtur të fshehur, dhe e ka përdorur për interesat e tij mediatike?

Po bisedat telefonike të përgjuara midis të dyve?

Këto janë në fakt shumë pak për presidentin që fut nën sqetull një trafikant droge, kur në një vend normal ai do ishte shkarkuar apo dorëhequr. Jo me të dilte publikisht në mbrojtje të trafikantit të drogës, duke bërë të shqetësuarin për fjalën e lirë.

Në fakt shprehja se LSI është streha e fundit e maskarenjve vetë jep të kuptosh se kush është Ilir Meta, themeluesi, kryetari dhe presidenti i LSI-së dhe bandës së trafikantëve të drogës që mban “nën sqetull”./ CNA.al

Një televizion për Ilir Metën/ Nga trafikantët e drogës tek banda e LSI-së

Ilir Meta si padrino/ Të gjithë trafikantët e presidentit dhe LSI-së

Foto fakt/ Presidenti Meta dhe trafikanti i drogës Xhemail Pasmaçiu

Si dhe kush e shpëtoi Ylli Ndroqin nga burgu në vitin 2015?

Foto fakt/ Presidenti Meta dhe trafikanti i drogës Xhemail Pasmaçiu

Si mund ta zbardhë Ilir Meta, dosjen e mikut të tij trafikantit të drogës Xhemail Pasmaçiu

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Agron Duka: Ikja totale e Berishës nuk i bën mirë PD-së

Publikuar

-

Nga

Bizneset në krizë nga pandemia/ PPA i kërkon qeverisë të miratojë me urgjencë paketën e tretë ekonomike

Jo pak herë është aluduar se kryetari i PD-së Lulzim Basha komandohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili dha dorëheqjen pas zgjedhjeve të 2013-ës.

Por kreu i PAA, Agron Duka, e mohoi këtë gjë, pasi theksoi se Berisha i ka lënë dorë të lirë Bashës në drejtim dhe nuk i dikton në vendime.

Duka tha në emisionin “Real Story” se shkëputja totale e Berishës nga politika do t’i shkaktonte impakt negative opozitës.

Kjo që do them unë nuk e përkrahin të gjithë. Ai i ka lënë dorë të lirë Bashës në drejtim. Nuk besoj kurrë që është munduar të diktojë në vendimet e tij. Nuk di se sa dakord mund të kenë qenë Berisha tek djegia e mandateve. Nuk besoj se ka qenë dakord. Kam parë që në marrëdhëniet me bashkëpuntorët e vet ka treguar qëndrueshmëri dhe një farë burrnie.

Në marrëdhënie personale me mua ka qenë pikante. Mund edhe të vija të isha bashkëpuntor i  Berishës. Edhe pse isha kundërshtar i tij. Shumë njerëz që kanë bashkëpunuar me Berishën kanë dalë të kënaqur. Ai duhet të jetë aq aktiv sa ta mendojë, se ka eksperienca. Ikja totale e tij nuk do ketë impakt pozitiv tek PD, sepse ndikon tek elektorati i djathtë”, deklaroi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PD-LSI me listë të përbashkët në zgjedhje?/ Agron Duka: Nuk bëhet or burrë

Publikuar

-

Nga

Agron Duka e pranon/ Nuk isha dakord të digjnim mandatet, mu dukte sikur po minoja aksionin opozitar

Një ndër dilemat më të mëdha në politikë, është nëse Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të dalin me një listë të përbashkët në zgjedhjet e 25 prillit.

Për këtë është pyetur mbrëmjen e sotme edhe kryetarit i PAA-së dhe ortaku i opozitës joparlamentare, Agron Duka.

Ai është treguar i prerë në përgjigjen e tij dhe deklaroi me bindje në emisionin “Real Story” se kjo gjë nuk ka për të ndodhur.

Nuk bëhet or burrë, ato i kanë të qarta ndarjet. Edhe në një komunikim që kam pasur me Bashën, ma ka thënë, ndaj ta garantoj që nuk dalin bashkë. Janë dy lista. Unë gjykoj që dy lista, një LSI dhe një PD. Do thoni ju pse PD do na fusë neve. Aty nuk të fut njeri për mik, por për vota. Doni apo s’doni, unë në Durrës mund të mos marr 9 mijë vota, po 8 mijë i marr. Këto partitë e vogla në qarqe të ndryshme të Shqipërisë mund të të heqin një kandidat”, theksoi Duka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Agron Duka “shuplakë” Bashës/ Do vazhdoj ta sulmoj, duhet të nxitojë të…

Publikuar

-

Nga

Agron Duka “shuplakë” Bashës/ Do vazhdoj ta sulmoj, duhet të nxitojë të…

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, është kthyer pas në kohë dhe ka folur për negociatat me aleatët në zgjedhjet e 2017-ës.

Duka tha se Bashën do ta sulmojë edhe sot ashtu si në 2017-ën për mënyrën se si u bë negociata, ndërsa dha disa mesazhe të qarta për aleatin e tij.

Ai deklaroi në emisionin “Real Story” se Basha duhet të nxitojë të bëjë negociatat që të fillojë edhe zgjedhjet.

Nuk është e vërtetë që Basha në negociata me PAA në 2017 është treguar i padrejtë. Ishin lista të mbyllura. Iu ofruan 3 vende të sigurta gjykuar me të shkuarën e PD. Unë e sulmova dhe e sulmoj edhe sot sepse u bë aq shpejt ajo negociata, mes dy vetave, dhe ne ngelëm viktima. Në negociata me Bashën, mua mu dhanë i pesti në Fier, i pesti në Durrës, edhe një në Tiranë. Ju dhanë edhe dy jashtë listës. Kështuqë nuk është njëlloj me situatën tani.

Basha duhet të nxitojë tani të bëjë negociatat që të fillojmë edhe zgjedhjet. Nuk na ndalon të jemi aktivë në qarqet e Shqipërisë. Nëse janë të përcaktuara emrat, kryesisht të PD, se është lokomotiva kryesore, atëhere janë më produktivë në zona e qarqe të caktuara. Unë do kandidoj në Durrës. Edhe PD-së edhe opozitës, na konvergojnë interesat. Aty jam më produktiv”, nënvizoi kreu i PAA-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE