LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fluturimet gjatë pandemisë/ OBSH: Ja çfarë maska duhet të përdorni

10 Gusht 2020, 12:18, Lifestyle CNA
Fluturimet gjatë pandemisë/ OBSH: Ja çfarë maska duhet

Organizata Botërore e Shëndetit në Shqipëri ka dhënë informacion se çfarë maske duhet të mbahet gjatë fluturimeve në kohëne pandemisë.

Sipas OBSh, janë dy lloje maskash që mund tëpërdoren për tu mbrojtur nga COvid.

?Maskë mjekësore për ata mbi 60 vjeç ose personat me sëmundje të tjera ekzistuese Maskë pëlhure për njerëzit që ndjehen të shëndetshëm dhe nuk kanë simptoma?, thuhet në njoftimin e OBSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga