LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I kërkon shoferit serb të vendosë këngë shqip/ Modelja shqiptare përballet me të papriturën

10 Gusht 2020, 10:48, Lifestyle CNA
I kërkon shoferit serb të vendosë këngë shqip/ Modelja

Modelja shqiptare Lorena Haliti po përballet me një ngjarje tejet të pazakontë me kompaninë ?Uber?.

Gjatë një shëtitjeje nëpër rrugët e Amerikës, ajo i ka kërkuar shoferit të kompanisë t?i lëshojë disa këngë shqipe. Mirëpo shoferi serb nuk e ka pritur mirë kërkesën e saj. Ai i ka nisur një ankesë për kompaninë, tek e cila i ka krahasuar shqiptarët me nazistët dhe pjesëtarë të Klanit KKK. Shoferi ka shkruar se modelja i kishte kërkuar të lëshonte muzikë të një populli që ?ata i ka shkelur dhe masakruar?.

Pas letrës së tij, kompania ?Uber? ka bllokuar menjëherë llogaritë e modeles në ?Uber? dhe ?UberEats?. Kjo kompani ofron shërbime taksie, si edhe dërgesa të ushqimeve. Lorena i ka shkruar kompanisë, duke u shprehur se po mbështesin racizmin etnik dhe po e bllokojnë pa asnjë hetim. Mirëpo ajo ende nuk ka marrë një përgjigje.

?E bëra shoferin tim serb të dëgjojë muzikë shqiptare?, ka shkruar modelja në një status në Twitter./ CNA.al

Lajmet e fundit nga