LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Oliver Varhelyi pret kryenegociatorin e Shqipërisë/ Diksutohet për hapjen e negociatave

14 Korrik 2020, 10:07, Politikë CNA

Komisioneri i Zgjerimit Oliver Varhelyi është takuar sot me kryenegociatorin e Shqipërisë për në BE Zef Mazi, me të cilin ka folur për hapat e ardhshëm të vendit për hapjen e negociatave.

Komisioneri Varhelyi shkuan se, në qendër të takimit ka qenë dhe rëndësia e realizimit të reformave.

?U takova me negociatorin e sapoemëruar të Shqipërisë për integrimin europian Zef Mazi këtë mëngjes për të diskutuar përgatitjet dhe hapat e ardhshëm në funksion të vendimit për hapjen e negociatave. Gjithashtu theksuam rëndësinë e përparimit të reformave?, shkruan Varhelyi në një postim në Twitter./CNA.al

Lajmet e fundit nga