LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hapja e PD-së/ Duma: 20% e kandidatëve të listave do jenë emra të rinj

13 Korrik 2020, 20:19, Politikë CNA
Hapja e PD-së/ Duma: 20% e kandidatëve të listave do jenë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka folur mbrëmjen e sotme për hapjen e partisë ku bën pjesë.

Duma deklaroi pak më parë se 20% e kandidatëve që do të mbushin listat e PD-së do të jenë emra të rinj, ndërsa pjesa tjetër, ose e thënë ndryshe 80%, do të jenë anëtarët aktualë në këtë parti.

“Ky është maksimizim, jo hapje, kush ka qenë demokrat është demokrat. Sikur një miligram të jetë me ikjen e Edi Ramës jemi në një front. Po tentojmë t’i afrohemi procedurës të asaj që është lista e hapur. Lista do kalojë në një filtër për të parë nëse kanë të shkuar kriminale apo janë marrë me korrupsion, më pas do të kalohet në një filtër të dytë. Kjo do të vazhdojë deri më 25 korrik dhe më pas do të mbyllet. 20% e kandidatëve të listave do të përfaqësojnë hapjen e partisë”, theksoi demokratja në Report Tv./ CNA.al

Lajmet e fundit nga