LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fotolajm- Tërmeti "shkund" sofrën në Tepelenë/ Kryeministri ngre dolli me dhallë

13 Korrik 2020, 14:51, Politikë CNA
Fotolajm- Tërmeti "shkund" sofrën në Tepelenë/

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Tepelenë ku ka inspektuar nga afër punimet për Bypass-in e Tepelenës.

Rama është shoqëruar nga ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku dhe kryetari i Bashkisë, Tërmet Peçi.

Nuk ka munguar as një drekë e kryeministrit me Tërmetin në Tepelenë ku ka “plasur” dollia me dhallë.

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar një foto të shkrepur gjatë drekës ndërsa e ka shoqëruar me dialogun mes Ramës dhe Peccit, pa kursyer ironinë.
?Tërmeti: Po ç?bëenet andej nga kasabaja e komandant?! Si venë ato halle?! Si të shkojnë punët?!!!
Komandanti: Lëre kasabane o Tërmet, se e bëj tërbjet vet, po ti shiko na mbush ndonje bardhak me dhallë, se po nxeh dielli si saç…
Edhe baxhoxhiu, i qenka përshtatur koloritit të mysafireve, me bluzë të bardhë e bardhak me dhallë.
Jemi mirë, jemi mirë….?, shkruan Hoxha bashkëngjitur fotos./CNA.al

Lajmet e fundit nga