LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha ashpërson tonet/ Rama po provon çdo lojë të pistë për të fshehur dështimin

13 Korrik 2020, 10:07, Politikë CNA
Basha ashpërson tonet/ Rama po provon çdo lojë të

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me disa punonjës të një fasonerie në zonën e Kombinatit.

Sipas Bashës, Rama po provon çdo lojë të pistë politike për të hequr vëmendjen nga dështimi i tmerrshëm në menaxhimin e pandemisë dhe nga kriza ekonomike.
Më tej ai thekson se opozita po punon ccdo ditë ditë për nxjerrjen e vendit nga kriza

?Edi Rama po provon çdo lojë të pistë politike për të hequr vëmendjen nga dështimi i tmerrshëm në menaxhimin e pandemisë dhe nga kriza ekonomike, që shqiptarët po e vuajnë çdo ditë dhe që po zbraz xhepat e tyre. Sot gjatë bisedës që zhvillova me punonjës të një fasonerie në zonën e Kombinati, folëm për planin se si të dalim nga kjo krizë e thellë dhe të shpëtojmë ekonominë dhe shëndetin e njerëzve. Ne nuk luajmë lojëra politike, ne po punojmë çdo ditë për nxjerrjen e vendit nga kriza ku e ka zhytur RAMAVIRUSI?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga