LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dy pyetje publike për çunin e Fahri Balliut

13 Korrik 2020, 10:05, Politikë CNA

Çuni i Fahri Balliut, ish-deputeti i Republikës së re të Lulzim Bashës, Klevis Balliu, së fundi ka reaguar në lidhje me debatet për rikthimin e të larguarve në PD.

Në një intervistë për ?Rtv Ora?, çuni i Fahri Balliut, ish gazetarit militant të gazetës ?Zëri i Popullit?, organ qendror i Partisë së Enver Hoxhës, ndërsa u ndal tek të larguarit nga PD, tha se kjo parti nuk u ka atyre asnjë borxh dhe se përkundrazi, ?i mbajti për 8 vite ministra e deputetë?.

Për më tepër, çuni i Fahriut theksoi se ata duhet të punojnë më shumë se çdokush që PD të vijë në pushtet dhe pastaj të mendojnë për karrierat e tyre.

Në fakt çuni i Fahriut ka të drejtë. Duhet të kontribuosh në një forcë politike, që më pas të ?korrësh frytet? e punës tëndë.

Por, pas kësaj deklarate të bërë nga vetë ai, ne kemi dy pyetje publike për çunin e Fahriut:

Së pari, a ka qënë babai juaj, Fahri Balliu, spiun i ish-Sigurimit të Shtetit, me pseudonimin ?Këndezi??

Dhe meqë Klevis Ballui flet për kontribute, pyetja e dytë është cili ishte kontributi juaj në 2017 kur të kandiduan për deputet?

Çuni i Fahri Balliut duhet t?iu përgjigjet së pari këtyre dy pyetjeve.

Në fakt edhe pas 2017, kontributi i Klevisit dihet. I vetmi kontribut është ai i dështimit të kauzës së banorëve të Unazës së re.

Por, të paktën çuni i Fahriut ka një ?sukses?.  Kemi shpallur dhe librin e Klevis Balliut ?Misioni i Unazës? si libri më i mirë i vitit 2019.

Sepse ky libër na tregoi se çuni i Fahriut, i cili për tetë vjet iu deshën 300 mijë euro të mësonte vetëm anglisht në Universitetet e Britanisë, mund të shkruajë me një fjalor të pasur, dhe mund të na japë edhe vepra të shkëlqyera.

Megjithëse godinat janë shembur dhe kauza ka humbur dhe banorët mund të mbesin rrugëve, por kemi librin e Klevisit./ CNA.al

Çuni i Fahriut kopjon Nard Ndokën/ ?Një tërmet katastrofik është fatkeqësi natyrore?

Foto-Zbulohet libri i vitit për 2019

Banorët e Astirit dhe tradhëtia e Bashës/ Ja çfarë paralajmëroi CNA.al një vit më parë

Republika e Re e Bashës “shiti” banorët e Unazës/ Ja çfarë premtonte Balliu një vit më parë

Lajmet e fundit nga