LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

272 pyetje publike apo ditë burgu për Ben Blushin?!

13 Korrik 2020, 09:40, Politikë CNA

Pasi doli nga izolimi në Dardhë ku ishte fshehur për shkak të koronavirusit, Ben Blushi ka filluar të lëvizë rrugëve të Tiranës, duke kërkuar të sqarojë hallin e tij të madh me Ambasadën Amerikane, e cila i ka heq vizën.

Për t?u sqaruar dhe gënjyer opinionin, Beni që filloi të ecë vetë me pronat e të tjerëve, publikoi një vizë të marrë një vit më parë.

Në fakt Blushi nuk bëri asgjë tjetër, veç konfirmoi atë që kemi thënë ne. Tregoi vizën që i ishte hequr.

Për të vërtetuar të kundërten e akuzës tonë, e kemi sfiduar publikisht duke thënë se jemi të gatshëm t?i paguajmë një biletë vajtje-ardhje në SHBA.

Por, nga sot kemi vendosur t?i bëjmë 272 pyetje publike Ben Blushit. Ditë pas dite, deri tek e fundit. Ose le ta fillojmë nga fundi për të dalë në fillim.

Së pari, çfarë të lidh me Klodian Zoton, Mirel mërtirin dhe pse gruaja jote ka ndërtuar një kompani në Bullgari dhe më pas janë paguar 2.2 milion dollarë në Tiranë për të blerë Lori Kafenë?

2. Pse janë përplasur me biznesmenët Nadir Çausholli, Klodian Allajbeu, Andon Dhima dhe Albert Rreli.

3. Si e përfitove 2 mijë metër katëror tokë-truall në Dardhë?

4. Si i përfitove 6 mijë metër katëror në Dhërmi?

Sot po e lëmë me katër. Çdo ditë do të kesh të publikuar çdo të dhënë. Qurravitu për Frangajn, Boden, Ahmetajn, Peleshin, e kë të duash ti.

Dhe një detaj të fundit, jo në gjyq të shkosh, por prapa Diellit. Dosja jote do përfundojë në SPAK dhe aty ke për t?iu përgjigjur më shumë se 272 pyetjeve. Shpresojmë mos të të kthehen në ditë burgu.

Në rast se do të zbulosh bashkëpunëtorin tonë, shko dhe pyet Edi Ramën. Por, as ai s?të bën dot derman.

Shpallesh shenjtor, në fakt je thjeshtë një djall i zhytur në korrupsion, që me shantazh dhe presion u riktheve në skenën politike të vendit, këtë herë duke drejtuar një televizion.

Mos harrojmë dhe një detaj. Ndoshta nuk do ta kesh qelinë ngjitur me Klodët e inceneratorëve, por që do përfundosh në kokërr të burgut, për këtë të jesh i sigurtë dhe boll qave se vajte mbi 50 vjeç dhe akoma nuk mësove të ecësh vetë.

Të fala nga Rakip Gërneta!/ CNA.al

Zbulohet pse iu hoq viza amerikane Ben Blushit

Fotot/ Zbulohet prona 500 milionë e Ben Blushit

A udhëton dot Ben Blushi në SHBA?!

Ekskluzive/ Ambasada amerikane i heq vizën Ben Blushit

Foto ekskluzive/ Ben Blushi kapet me ortakun e inceneratorëve dhe Vjollcës

Pse Blushi nuk ndahet dot nga krimi?

Dokumentet/ Ben Blushi shtoi pasurinë një miliard lekë, me Rilindjen

Ekskluzive-Zbulohet gazetari oligark që ia kalon edhe Alfred Pezës

Nga Korça, në Vlorë/ Ben Blushi ?hajdut? tokash, si u pasurua me ardhjen e Rilindjes

Publikohet dokumenti/ Ben Blushi grabit pronën në bregdet, me ndihmën e Ramës

Gazetari denoncon skandalin/ Ben Blushi grabit pronën në Dhërmi

Lajmet e fundit nga