LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Qytetarët duan alternativa, jo një shef të lumtur”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar “masakron” Bashën

14 Korrik 2020, 07:47, Politikë CNA
“Qytetarët duan alternativa, jo një shef të lumtur”/

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar në lidhje me deklaratat që vijnë nga selia blu, të cilët theksojnë se duhet referendum popullor për hapjen e listave.

Në një postim në rrjetet sociale, Kulluri shkruan se persona që bëjnë të tilla deklarata nuk iu interesojnë qytetarët, por iu intereson vetëm se çfarë mendon ?shefi?, duke iu referuar kështu kreut të PD-së.

Sipas Kullurit është Basha ai që nuk do hapjen e listave, dhe përdor justifikime.

?Rendesi ka cfare mendon ?shefi?!
Para disa muajsh nje politikane e ?ngritur ne detyre? pas dy humbjeve rresht ne 2015 dhe 2017 dhe qe nuk thote gjysem fjale per deshtimin e bojkotit te zgjedhjeve lokale dhe djegies se mandateve, kerkonte ?lista te hapura?!
Por ?shefi? nuk eshte dakort dhe dje i njejti person shprehet ?se duhet referendum? per kete ceshtje! Pra, mos te kete ?lista te hapura?! Pyetja eshte: per cfare i duhen opozites keta njerez qe dijne vetem ti binden shefit dhe shtyjne me brryla per nje vend pune ne parlament?!
Kjo kategori qe perben 100% te Keshillit Kombetar dhe Kryesise se Partise Demokratike i duhen vetem ?shefit? por jo qytetareve!
Qytetaret kerkojne alternative qeverisese me te mire se ajo qe kane, ndersa ketyre u duhet ?nje shef i lumtur me ta?!?-shkruan Kulluri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga