LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Detaje tronditëse/ Si u gjetën pajetë nënë e bijë, qendronin në dhoma të ndara, e motra në korridor

3 Korrik 2020, 07:51, Kronika CNA
Detaje tronditëse/ Si u gjetën pajetë nënë e bijë,

Detaje tronditëse kanë dalë në dritë nga ngjarja që tronditi opinionin publik, pasi nënë e bijë u gjetën të pajeta në banesë, ndërsa vajza tjetër ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Mësohet se ka qenë vajza 30 vjeçare e cila ka ndërruar jetë e para dhe prej kohësh trupi i pajetë qendronte në dhomën e saj i mbuluar me disa batanije.

Nëna dhe motra tjetër e lyenin turpin e pajetë të saj me vaj dhe uthull për të ngadalësuar procesin e dekompozimit dhe e mbështillnin me batanije e jorgan për të ndaluar përhapjen e erës së keqe.

Ndërkohë mësohet se pas 30-vjeçares ka ndërruar jetë nëna e vajzave e cila është gjetur e shtrirë përtokë në një tjetër dhomë të banesës.
Motra tjetër u gjet me shenja jetë në korridorin e banesës dhe u dërgua menjëherë në spital ku ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Ajo ka thënë se e gjithë kjo ka qenë një sakrificë për të gjetur ringjalljen. Paraprakisht dyshohet se vajza e cila ka mbijetuar mund të ketë më shumë se javë që nuk ka konsumuar asgjë. Ndërkohë bëhet me dije se të dyja vajzat kishin arsim të lartë, por nuk ishin të punësuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga