LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentoi të vetëflijohej me motrën dhe nënën/ Dëshmitarja e Jehovait: Nuk e dini ç’sakrifica kemi bërë

2 Korrik 2020, 21:10, Kronika CNA
Tentoi të vetëflijohej me motrën dhe nënën/

Blerta Josifi është vajza që u gjet në gjendje të rëndë shëndetësore në të njëjtën banesë me nënën dhe motrën e vdekur.

Raportohet se gjendja shëndetësore e saj është përmirësuar dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa ka dhënë edhe dëshminë e saj para punonjësve të policisë duke hedhur më shumë dritë mbi ngjarjen.

Ajo ka thënë se bashkë me motrën dhe nënën kanë bërë sakrifica të mëdha, pasi besonin se pas ringjalljes do të kishin një jetë më të mirë.

?Ju se keni idenë se çfarë sakrificash kemi bërë ne për të fituar ringjalljen dhe për të arritur një jetë më të mirë?, ka deklaruar ajo.

Ndërkohë, kujtojmë se nëna me dy vajzat u vetëflijuan me besimin se do të ringjalleshin. Vëllai i nënës së dy vajzave kishte kërkuar ndihmën e policisë pasi motra nuk i përgjigjej në telefon dhe nuk i hapte derën./ CNA.al

Lajmet e fundit nga