LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kreu i Policisë jep detajet rrëqethëse/ “Gjetëm shënime me përmbajtje fetare, viktimat nuk janë ushqyer ditët e fundit

2 Korrik 2020, 19:51, Kronika CNA
Kreu i Policisë jep detajet rrëqethëse/ “Gjetëm

Drejtor i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi ka dhënë detaje lidhur me vdekjen që tronditi Tiranën këtë pasdite, ku nënë e bijë u gjetën të pajeta në besën e tyre në Kombinat.

Sipas Jaupit, vajza e pajetë është gjetur e mbuluar me jorgan në një divan, ndërkohë që vajza tjetër është gjendur në gjendje kritike për jetën.

Jaupi tha se të dyja ishin të arsimuara, por të papuna.

Në apartament po ashtu janë gjetur edhe shënime të ndryshme fetare, ndërkohë që dyshohet për një vetëflijim. Po ashtu sipas Jaupit, gratë ishin të paushqyera.

?Vëllai i viktimës ka njoftuar se nuk ka pasur kontakt prej tre ditësh me motrën dhe dy mbesat, që nuk i përgjigjen në telefon. Është njoftuar zjarrfikësja.

Kemi hyrë nga dritarja e tualetit të banesës. Sapo hymë në banesë konstatuam të zonjën e shtëpisë të vdekur, një nga vajzat në gjendje kritike dhe në një ambient tjetër në krevat është gjetur e mbuluar me batanije dhe me jorgan vajza tjetër 30 vjeçare pa shenja jete.

U krijua grupi hetimor dhe po kryhen veprime në vendngjarje.

Paraprakisht eksperti konstatoi se dy viktimat nuk kanë shenja dhune dhe mund të jenë vetëflijuar. Grupi hetimor po vazhdon hetimet. Paraprakisht, mendohet për një vetëflijim, nuk kanë shenja. Kemi gjetur shënime të ndryshme, fetare. Do të bëhet ekspertimi i telefonave dhe kompjuterave që janë gjetur në banesë. Vajzat të dyja të arsimuara dhe kanë qenë të papuna. Ka shenja të mosushqyerje të ditëve të fundit.?/CNA.al

Viktimat Dëshmitare të Jehovait/ Nëna me dy vajzat u vetëflijuan me besimin se do ringjallen

Detaje nga ngjarja tronditëse/ Si u gjetën pa jetë nënë e bijë në Kombinat, në gjendje kritike edhe vajza tjetër

E rëndë në Tiranë/ Gjenden pa jetë në banesë nënë e bijë, dyshimet e para

Lajmet e fundit nga