LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-video/ Tjetër masakër në bregun e Drimadhës

27 Maj 2020, 20:19, Sociale CNA

Një tjetër masakër është duke u bërë në bregdetin shqiptar. Këtë radhë në shënjestrën e abuzuesve është vënë bregdeti i Drimadhës.

Pak ditë më parë u denoncua një rast krimi mjedisor, por sot CNA.al ka siguruar foto dhe video të një tjetër masakre.

Siç shihet edhe nga pamjet, eksavatori punon pa u shqetësuar në mes të ditës. Ndonëse nuk lejohet të bëhen ndërhyrje në bregun e plazhit, eskavatori vijon punën pa ndëprerje.

Autoritetet nuk kanë bërë asnjë reagim për këtë krim mjedisor, për të cilin duhet ngritur zëri fort.

Ndërkohë, pak ditë më parë CNA.al ka sjellë edhe rastin e ndërtimit pa leje të biznesmenit Julian Morina. Disa vite më parë ai ka ndërtuar kompleksin ?Morina Palace?, ndërkohë që në të njëjtin territor ka nisur edhe ndërtimin e kompleksit të viletave ?Drymades Dream?, së bashku me dy vëllezër indianë, të cilët ishin në kërkim, pasi akuzoheshin në vendin e tyre për mashtrim.

Ndonëse ndërtesa dy-katëshe është pa lejen e organeve kompetente, autoritetet kanë heshtur dhe nuk kanë marrë asnjë masë./ CNA.al

Biznesmeni Lul Morina, ndërtim pa leje në Dhërmi/ Shteti mbyll sytë para ?bosit?

 

Lajmet e fundit nga