LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pa dokumente të rregullta/ IKMT prish 14 objekte në lumin Erzen

27 Maj 2020, 09:43, Sociale CNA

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në mbrojtje të mjedisit, ka prishur 14 objekte në lumin Erzen.

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ashtu siç paralajmëroi një javë më parë, ka nisur një operacion në shkallë të gjerë në kontrollin e lumenjve, burim, shtrat dhe grykëderdhje, lidhur me menaxhimin mjedisor.

Sot IKMT ka filluar të ndërhyjë në grykëderdhjen e lumit Erzen, ku do të prishen 14 objekte të cilat, përmes aktivitetit të tyre ndotin në vijimësi lumin dhe brigjet e tij.
Objektet, që janë kryesisht të destinuara për aktivitetet e peshkimit, nuk kanë as dokumente të rregullta.

?IKMT në bashkëpunim me Policinë e Shtetit do të vijojë pandërprerë aksionin në gjithë vendin, në mbrojtje të mjedisit duke ndëshkuar çdo shkelje. Në këtë kuadër, ftojmë qytetarët të denoncojnë në nr. falas 112 ose Komisariatin Dixhital, duke u garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë?, thuhet në njoftimin e IKMT./CNA.al

Lajmet e fundit nga