LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I jepet lamtumira e fundit ish deputetit socialist/ Kurora e veçantë e presidentit Meta

25 Maj 2020, 12:45, Sociale CNA

Përcillet për në banesën e fundit ish-deputeti i Partisë Socialiste në qarkun e Korçës, Niko Faber.

Faber u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 80-vjeçare.
Miq, familjarë dhe kolegë i kanë dhënë lamtumirën e fundit deputetit socialist .
Në homazhet që u mbajtën në Katedralen e Korçës, morën pjesë një numër i vogël personash për shkak të situatës së pandemisë.

Ajo që ra në sy ishte kurora e veçantë e presidentit Ilir Meta në nder të kujtimit të deputetit socialist, ashtu sikurse një ditë më parë, kreu i shtetit e cilësoi një socialist të rrallë./CNA.al

Lajmet e fundit nga