LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

26 Maj 2020, 06:17, Sociale CNA

Dita e sotme, ka nisur me vranësira, ku priten reshje shiu të herëpashershme e lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët deri mesatar në të gjithë territorin.

Sipas SHMU, nuk përjashtohen edhe reshjet në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike si dhe breshër lokal.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

Në bregdet: 13 / 22°C

Në vendet e ulëta: 12 / 23°C

Në vendet malore: 6 / 16 °C

Lajmet e fundit nga